Založ si blog

7 Statočných alebo Nova alebo staré štruktúry. Kto je lepší?

Ako analityk politológ amatér, marxista a znechutený nevolič som bol kolegom vyzvaný, aby som urobil analýzu VÚC volieb. Keďže dnes má každý právo povedať si čo chce a politológovia sú múdri po voľbách viac ako pred voľbami, mám aj ja právo urobiť analýzu tých, ktorých vnímam ako vhodných na porovnanie po voľbách, lebo do volieb som len kritizoval a zlostil sa. Budem porovnávať čísla a pridám môj koment. Všetky informácie sú z verejne dostupných stránok príslušných subjektov, sme, TA3 a štatistického úradu.  

Budem hodnotiť iba dva kraje, kde všetky subjekty, ktoré hodnotím participovali vo VÚC voľbách županov a župan ešte nie je zvolený.

Subjekty: Lipšicova Nova, Gurtlerových 7 Statočných, Staré štruktúry

Záčínam krajom nitrianskym a výskledkami.

Milan Belica
Smer, SNS, ASV
46,9 %
47 127 hlasov

Tomáš Galbavý
SDKÚ, SaS, Most, Nova, SMK, OKS
37,3 %
37 548 hlasov

Regan Belovič
7 statočných
1,9 %
1 889 hlasov

V tomto kraji proti narazili stare štruktúry zľava a stare štruktúry zprava. Ako Belica, taka aj Galbavý sú stare známe firmy. Obaja si navzájom tykajú a je jedno, kto vyhrá voľby. V Nitre sa snažil zamútiť aj nezávislý Oremus, syn zakladateľa Smeru, preto hodnotiť jeho je ozaj neobvyklé, lebo neviem o čo mu išlo.

Na rozdiel od Regana Beloviča zo 7 statočných, z ktorého som sa trochen vysmieval. Dnes musím uznať, že som sa asi mýlil, lebo jeho meno Regan je skutočné, a ten nitriansky dukat je celkom dobrý nápad, keď ho zavádazajú po voľbách aj v Maňkovom Zvolene. Asi.

Regan získal 1, 9 % čo nie je málo nato, že som počul pred tým iba o Ronaldovi Reganovi a stranu 7 statočných som poznal len z filmu ☺. Objektívne poviem, že  dobrý výsledok pre Regana a sedem statočných a mrzí ma, že Lipšicova Nova sa pridala k podpore starej štruktúry Galbavého. Škoda. Mohli radšej podporiť Regana, keď už Lipšic toľko chodí na skusy a rady do USA.

Končím košickým krajom:

Zdenko Trebuľa
Smer, Most, SMK
48,6 %
48 487 hlasov

Rudolf Bauer
KDS
24,5 %
24 487 hlasov

Dominika Palaščáková
Nova
6,0 %
5 957 hlasov

Vladimír Gürtler
7 statočných
2,9 %
2 933 hlasov

Stará ľavicová štruktúra pod krycím menom Zdenko naštastie nevyhrala v prvom kole. Hrozilo to, a to by bola hanba. Zdenko síce nedostal po gebuli od Gurtlera a postúpil do druhého kola ale tu narazí na druhú starú KDH štruktúru Bauera. Ani jeden z nich nie je žiadne víťazstvo. Bauer županom už bol a nič poriadne neurobil a Trebuľa županom je. Neurobil tiež poriadne nič. Obom sekundovali z Lipšicovej Novy pani Palaščáková, ktorú nikto nevidel a nepočul, iba sa ukazovala na bilbórdoch s Lipšicom a Gurtler zo 7 statočných. Do debaty na ta3 Plaščáková rovnako ako Trebuľa neprišli.

V ta3 debate som ale prvý krát v živote zaregistroval Gurtlera, ktorý svojím tvrdým, miestami až agresívnymi útokmi valcoval súperov. Jeho výsledok je však nemastný neslaný. 2,9 % pre Gurtlera nie je málo, ale myslel som, že urobí viac. Prečo neurobil viac, vie len on sám. LipšicovaNova s neviditeľnou kandidátkou urobila viac hlasov ako Gurtler zo siedmich statočných a heslami „Smer region ničí a Trebuli po gebuli“. V tomto kraji si myslím, že LipšicovaNova mala radšej podporiť Gurtlera a mierniť jeho agresivitu. Spolu by získali viac a možno aj druhé kolo. LipšicovaNova skôr cez neznámu Palaščákovú robila interný volebný prieskum podpory strany. Výsledok nič moc. Je škoda, že Lipšicova Nova v oboch krajoch premrhala príležitosť. 
Svojím konaním v Nitre a Košiciach sa Nova zaradila k starým politickým štruktúram, a preto viac verím Gurtlerovým 7 statočným, hoc zo začiatku som sa im posmieval.

Sorry 7 statočných.

Kto je teda lepší?
Staré štruktúry zľava alebo zprava? NIE

Lipšicova Nova? Vyzerala byť lepšia alternatíva ale spájaním sa so starými štruktúrami a zradcami zo SAS ich hodnotím teraz dosť nedobre tiež. 
Gurtlerových 7 statočných? Ak sa nevzdajú, nabudúce pôjdem už voliť. A dám hlas im, lebo mňa znechuteného nevoliča môže presvečiť už len niekto čestný a statočný. Ak sú a budú takí, tak sú lepšia alternative ako stare štruktúry a Lipšicova Nova.
Možno ☺

Alebo sú najlepší predsa len naši marxisti ?

 

Vysťahovalectvo Slovákov – dôsledok 17. Novembra 1989

17.11.2013

To sme chceli? Za to sme štrngali na námestiach, aby státisíce Slovákov sa vysťahovalo? To teda nie! Ja som za toto neštrngal, aby môj bratranec aj sesternica v Nemecku robili. Bratranec na stavbe viac »

Nevoliť Bauera ani Trebuľu. Správne rozhodnutie hoci…

15.11.2013

Môj včerajší blog na Pravda na reakciu nenechal dlho čakať J Dostal som hneď email od vraj hovorcu 7 statočných, že ich teší môj záujem o sedem statočných a že si ma dovoľujú zaradiť viac »

Izreal, Gaza, Palestína

SOHR: Nedeľňajšie údery Izraela v Sýrii zabili 21 ľudí, najmä Iráncov

22.01.2019 23:16

Izraelské nálety mierili na pozície iránskych jednotiek, ktoré pomáhajú sýrskej vláde v občianskej vojne.

mexiko, výbuch, potrubie

Počet mŕtvych po výbuchu palivového potrubia stúpol v Mexiku na 93

22.01.2019 22:33

Výbuch nastal po tom, čo zlodeji do potrubia navŕtali otvor a miestni sa snažili načerpať si načierno palivo.

Sierra Leone, ebola

Nigéria: Nová epidémia horúčky lassa usmrtila 16 ľudí

22.01.2019 22:29

Celkovo bolo od 1. januára identifikovaných 172 podozrivých prípadov a z nich 60 označili za pozitívne.

trump

Najvyšší súd nezrušil Obamov program ochrany migrantov, Trump chce rečniť v Kongrese

22.01.2019 22:24

Detských nelegálnych migrantov chráni pred deportáciou z USA dekrét skoršieho prezidenta Baracka Obamu z roku 2012.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 3
Celková čítanosť: 4601x
Priemerná čítanosť článkov: 1534x

Autor blogu

Kategórie

Archív